Opieka nad chorymi

Świadczymy usługi profesjonalnej opieki nad osobami chorymi i niesamodzielnymi, zarówno w zakresie opieki dotowanej (finansowanej przez miasta i gminy), jak i prywatnej komercyjnej.

Opieka nad osobami starszymi i chorymi. Usługi opiekuńcze PCK. Polski Czerwony Krzyż Pomorze pck.pomorze.pl

Opieka nad osobami chorymi to od samego początku istnienia jeden z priorytetów działania PCK.

Pierwszy korpus Sióstr PCK powołano do działania w roku 1929 i od tego czasu opiekujemy się osobami niesamodzielnymi i szkolimy profesjonalne opiekunki. A Siostra PCK stała się tytułem zawodowym.

Opieka nad chorymi. Usługi opiekuńcze, osoby starsze, zależne. Polski Czerwony Krzyż Pomorze, Gdańsk pck.pomorze.pl

Wszyscy wiemy, że osoby chore wymagają nie tylko wysokich kwalifikacji merytorycznych opiekunki, które zapewnia kurs Sióstr PCK, ale również znacznej empatii i życzliwości. Dbanie o godność drugiego człowieka, odejmowanie mu cierpienia zarówno fizycznego jak i psychicznego, leży u samych podstaw Ruchu Czerwonego Krzyża. Dlatego Siostry PCK, są nie tylko świetnie wykwalifikowane merytorycznie, ale i również zgodnie z zasadami PCK, dbają o drugiego człowieka, czym zyskały wielkie uznanie w zakresie poziomu opieki, a nazwa korpusu PCK stosowana jest do dziś jako tytuł zawodowy kompetentnej opiekunki.

Opieka nad osobami starszymi i chorymi, zależnymi. Usługi opiekuńcze PCK. Polski Czerwony Krzyż Pomorze pck.pomorze.pl

Dlatego jeśli potrzebujecie Państwo opieki dla siebie lub chcecie zapewnić opiekę bliskiej osobie, zarówno specjalistyczną, jak i gospodarczą na terenie Pomorza, zapraszamy do PCK!